O nás

Jmenuji se Petr Bořil a jsem vlastníkem firmy MTeZ. Firmu jsem v roce 1999 založil s mými bývalými společníky. Našim záměrem bylo dodávat na trh materiály pro modelárny, které v té době nebyly u nás ještě zcela známé, jako jsou laky, separátory, pryskyřice, odvzdušňovací sítka a jiné. Skrze tyto materiály jsme chtěli umožnit modelárnám dosáhnout vyšší kvality, zlepšení práce, zkrácení časů na výrobu modelových zařízení a mnoho jiných výhod. Chtěli jsme provozovat malou firmu, kde by byly skvělé vztahy, dobrý kolektiv a která by dobře fungovala. Na trhu se nám dařilo, a tak jsme v roce 2004 začali další důležitou etapu rozvoje firmy zahájením výroby modelových zařízení pro české a německé slévárny. V té době nás bylo už deset a pracovali jsme v pronajatých prostorách.

Díky nasazení a tvrdé práci nás všech se nám povedlo dynamicky zvýšit objem zakázek. V důsledku toho jsme se rozhodli rozšířit výrobní prostory a jít do „vlastního“. V prosinci 2005 se nám podařilo dokončit stavbu a přestěhovat se do naší vlastní výrobní haly. Od té doby sídlíme v průmyslové zóně ve Žďáře nad Sázavou a naše výrobní prostory jsme zvětšili na trojnásobek původní výrobní plochy. Od roku 2018 jsme se rozhodli i díky množství práce a spokojených zákazníků znovu prodloužit halu a maximálně tím využít plochu pozemku.

Mým záměrem bylo a je zvyšovat profesionalitu našich lidí a postupně doplňovat nové moderní výrobní technologie. Dnes vlastníme a provozujeme již čtyři CNC frézky, které umožňují obrábění materiálů ve třech a nebo pěti osách. Zavádění nových technologií nás od začátku vedlo ke zřízení vlastního střediska kreslení CAD a později CAM. Po pečlivém zvážení jsme doplnili tento technologický řetězec a v roce 2015 zakoupili technologii 3D skenování. Díky všem těmto krokům standardně dosahujeme požadované přesnosti a produktivity výroby při dodržení vysoké kvality výrobků. Další věc, ke které nás rozvoj firmy přivedl je, že jsme zřídili vlastní servisní středisko CNC a konvenčních strojů, které poskytuje své vysoce kvalitní služby také externím zákazníkům. V roce 2018 jsme dosáhli počtu 30 zaměstnanců pracujících v MTeZ, ze kterých je většina odborníků ve svém oboru.

Se zvětšováním výrobních prostor a technologií jsme postupem času rozšířili také výrobní portfolio firmy. Dnes vyrábíme nejenom modelová zařízení, ale realizujeme také zakázky pro letecký průmysl, interiérový design, výrobce sanitární techniky, reklamní agentury, společnosti zabývající se speciálním balením výrobků, výtvarníky a architekty. Další nedílnou činností jsou subdodávky pro jiné výrobce.

Mým hlavním cílem, a cílem mých kolegů do budoucna, je udržet vysokou kvalitu výroby v dohodnutých termínech a cenách. Poskytovat našim zákazníkům dokonalý servis v neustále se rozvíjející, moderní a prosperující firmě. Poskytovat jim potřebnou podporu při realizaci zakázek a tím jim nepřetržitě pomáhat zvyšovat jejích konkurenceschopnost.

Děkujeme Vám všem, našim zákazníkům i dodavatelům za projevenou důvěru, které si velice vážíme a těšíme se na další vzájemně prospěšnou a dlouhodobou spolupráci.

Za celý kolektiv,
Petr Bořil
majitel firmy MTeZ 
Moderní Technologie Zpracování